WebyDoŠkol.cz

Logo WebyDoŠkol.cz

Webové stránky pro školy
s redakčním systémem

Články

1.března 2020  |  Redakční systém  |  
V redakčním systému můžeme snadno publikovat články a vytvářet blogy, jako například na zpravodajském serveru. Ke každému článku můžeme jednoduše vložit libovolný počet fotografií.

V levém menu přejdeme do sekce Články a zobrazí se nám tabulka článků. Jako u aktualit a dalších sekcí, můžeme na vybraném řádku článek upravit nebo odstranit. Klikneme na zelené tlačítko Přidat a vložíme nový článek.

Články - redakční systém

Vyplníme datum zveřejnění, vybereme zda patří do nějaké kategorie, kterou poté využijeme například pro blogy. Pokud v redakčním systému nemáte žádné kategorie, můžete je přidat v sekci Kategorie. Stav nám určuje, zda je článek uveřejnění na webových stránkách nebo je skrytý a můžeme ho později dokončit, než jej zveřejníme nebo si článek připravit do budoucna. Poté zadáme nadpis článku a klíčová slova, která oddělíme čárkou. V úvodníku stručně uvedeme, jaký je obsah článku a začneme psát samotný obsah. K tomuto účelu můžeme využít editor, kde snadno vložíme do textu fotografie nebo můžeme text formátovat. Pokročilejší uživatelé mohou psát přímo v HTML kódu. Chceme-li vložit fotogalerii přímo pod článek a ne do textu, tak článek uložíme a v seznamu článků klikneme na zelené tlačítko Foto.

Články - redakční systém

Hlavní fotka se zobrazuje před otevřením článku na hlavní straně. Můžeme ji jednoduše myší přetáhnout do označeného okna nebo do něj kliknout a fotografii vybrat z disku. Fotogalerii pod článkem vytvoříme kliknutím na zelené tlačítko Nahrát fotky. Po otevření dialogu můžeme myší označit až 1000 fotografií najednou a jedním kliknutím je nahrát. Fotografie se automaticky zmenší, aby byly dobře zobrazené na webových stránkách školy a na všech zařízeních. Zároveň tak šetří místo na vašem disku.

Články - redakční systém

Mohlo by vás zajímat:

Ankety

1.března 2020
Na školní webové stránky můžete přidat libovolný počet anketních otázek. Tyto ankety je možné vložit kamkoliv na školní web a sledovat tak odpovědi návštěvníků.

Fotogalerie

1.března 2020
Na webových stránkách školy můžete snadno vytvářet fotogalerie a přidávat do nich libovolný počet fotografií. Na celý proces zveřejnění vám postačí pár kliknutí myši.

Kategorie

1.března 2020
Kategorie slouží k rozdělení článků. Z jednotlivých kategorií lze pak vypisovat články jako blog nebo je možné kategorii přiřadit konkrétní třídě.
Novinky
24.3.2020
Nový web MŠ Josefa Ressla
Dnes jsme spustili nové webové stránky s redakčním systémem wStart pro MŠ Josefa Ressla Teplice. Najdete je na doméně www.resslovams.cz.
1.3.2020
Vítejte na našem webu
Vítejte na webových stránkách projektu WebyDoŠkol.cz. Dodáváme webové stránky pro školy s redakčním systémem.
Anketa
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.