WebyDoŠkol.cz

Logo WebyDoŠkol.cz

Webové stránky pro školy
s redakčním systémem

Články

1.března 2020  |  Redakční systém  |  
V redakčním systému můžeme snadno publikovat články a vytvářet blogy, jako například na zpravodajském serveru. Ke každému článku můžeme jednoduše vložit libovolný počet fotografií.

V levém menu přejdeme do sekce Články a zobrazí se nám tabulka článků. Jako u aktualit a dalších sekcí, můžeme na vybraném řádku článek upravit nebo odstranit. Klikneme na zelené tlačítko Přidat a vložíme nový článek.

Články - redakční systém

Vyplníme datum zveřejnění, vybereme zda patří do nějaké kategorie, kterou poté využijeme například pro blogy. Pokud v redakčním systému nemáte žádné kategorie, můžete je přidat v sekci Kategorie. Stav nám určuje, zda je článek uveřejnění na webových stránkách nebo je skrytý a můžeme ho později dokončit, než jej zveřejníme nebo si článek připravit do budoucna. Poté zadáme nadpis článku a klíčová slova, která oddělíme čárkou. V úvodníku stručně uvedeme, jaký je obsah článku a začneme psát samotný obsah. K tomuto účelu můžeme využít editor, kde snadno vložíme do textu fotografie nebo můžeme text formátovat. Pokročilejší uživatelé mohou psát přímo v HTML kódu. Chceme-li vložit fotogalerii přímo pod článek a ne do textu, tak článek uložíme a v seznamu článků klikneme na zelené tlačítko Foto.

Články - redakční systém

Hlavní fotka se zobrazuje před otevřením článku na hlavní straně. Můžeme ji jednoduše myší přetáhnout do označeného okna nebo do něj kliknout a fotografii vybrat z disku. Fotogalerii pod článkem vytvoříme kliknutím na zelené tlačítko Nahrát fotky. Po otevření dialogu můžeme myší označit až 1000 fotografií najednou a jedním kliknutím je nahrát. Fotografie se automaticky zmenší, aby byly dobře zobrazené na webových stránkách školy a na všech zařízeních. Zároveň tak šetří místo na vašem disku.

Články - redakční systém

Mohlo by vás zajímat:

Dokumenty

1.března 2020
Nahrát na webové stránky školy libovolné dokumenty různých formátů a roztřídit je do složek nebylo nikdy jednodušší. Pomocí tří kliknutí myši naplníte web soubory, které potřebujete zveřejnit.

Ankety

1.března 2020
Na školní webové stránky můžete přidat libovolný počet anketních otázek. Tyto ankety je možné vložit kamkoliv na školní web a sledovat tak odpovědi návštěvníků.

Třídy

1.března 2020
Každý školní web může obsahovat databázi tříd, kde jsou vložené třídy podle ročníků. Každé třídě je pak možné přiřadit kategorii článků jako blog nebo fotogalerie.
Novinky
24.3.2020
Nový web MŠ Josefa Ressla
Dnes jsme spustili nové webové stránky s redakčním systémem wStart pro MŠ Josefa Ressla Teplice. Najdete je na doméně www.resslovams.cz.
1.3.2020
Vítejte na našem webu
Vítejte na webových stránkách projektu WebyDoŠkol.cz. Dodáváme webové stránky pro školy s redakčním systémem.
Anketa
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.